výměna oken u mě doma

konečně hotovo!

lituji, ale fotografie jsou dočasně nedostupné, zkus to prosím později

v pátek mi přišel pán namontovat žaluzie a tím konečně byla dokončena výměna oken.

ikdyž nakonec dopadlo vše relativně dobře, byly s touto akcí spojeny určité potíže. nejen, že firma, která výměnu oken u nás v domě prováděla, nedodala tolik dělníků kolik slíbila, což celou akci prodloužilo, ale někteří z nich byli navíc ještě slušně řečeno dost nešikovní.

během těch pár dnů se u mě v bytě vystřídalo několik národností. ukrajinci vymlátili stará okna a vyzdili ytongem prostor mezi nimi. potom nastoupili češi kteří měli natáhnout a začistit fasádu. slovo měli jsem použil schválně, protože za práci, kterou odvedli by zasloužili tak akorát nakopat do ... no a ve finále přišel ještě pán z bulharska, který to, co češi zprasili, dával dokupy. musím přiznat, že mimo čechů dělali všichni svou práci dobře. nejpíš už se zlaté české ručičky někde ztratily.

když se na to teď zpětně dívám, mrzí mě, že jsem se více neangažoval do výběru firmy, která tuto výměnu a oken a v budoucnu ještě zateplení a další opravy měla provádět.

celkem fotek: 0

komentáře

30.01.2008 01:17:28
Když se tak na ty fotky dívám,mrazí mne z toho v zádech...a to proto,že za pár dnů bude totéž probíhat u mne doma.Přesto jsem rád,že jsem tento "fotodokument" viděl,neuměl jsem si totiž vůbec představit,co výměna oken obnáší...a myslím,že nebýt "drného sajtu",celou akci bych velmi podcenil. A proto DÍKY!
Sebastian Autarkis
30.01.2008 10:34:00
no nebyla to žádná sranda. chce to vše řádně zabalit a utěsnit. ten prach z ytongu se dostane všude
29.02.2008 22:38:00
...vše dopadlo ok,firma byla vynikající,odvedená práce taky,prach byl jen po vylamování starých oken.Tak to jen tak :)
Sebastian
10.11.2008 22:14:23
Sprosté a opilé zedníky, ze kterých se vyklubali vyděrači, kteří požadovali další a další peníze a vyhrožovali, že jinak práci nedokončí, jsem vyhodila. Mám radost, že jsem to dokázala. Jak oni té práci nadávali, se nedá popsat. Okno zazdívám sama. Protože zedníci mstivě naložili mnou zaplacený materiál do auta a odvezli, musela jsem pytel omítky přivézt autobusem z 15 km vzdáleného okresního města v tašce na kolečkách. Kolečka skřípala, ale taška vydržela. Ještě tam budu muset jednou pro pytel štuku. Dnes jsem provedla penetrační nátěr na ytong a zítra budu nanášet stěrku. Zednické nářadí po nebožtíkovi manželovi mám už připravené. Ještě že se ze ženské po padesátce stane strejc. Dnes jsem měla 3 piva a zítra si dám asi ještě víc, zedník přece nebude mít vodu. A jestli si ti mladí vykutálení grázlíci myslí, že mě budou vydírat, jsou na omylu. Přemýšlím o tom, zda jsem zedník nebo zednice. Zednice se mi moc nelíbí, protože to zní skoro jako zadnice. Jen aby to okno nevypadlo.
Maka01
11.11.2008 07:01:09
tak to jsem s těmi okny ještě dopadl dobře. toto jednání není na nakopání do výše zmíněné zadnice, ale na žalobu.
celkem komentářů: 5