egypt - hurghada

tia heights makadi bay

lituji, ale fotografie jsou dočasně nedostupné, zkus to prosím později

letos jsme na dovolenou vyrazili trochu dříve a od 13. do 27.června jsme se povalovali v egyptě. byli jsme v hotelu tia heights makadi bay asi 30 km od hurghady. vhledem k tomu, že teploty byly dost vysoko a hotelový komplex veliký tak, že jsme ho vlastně ani celý neprošli, na žádný výlet jsme nevyrazili a celých 14 dní jsme byli jen u moře, u bazénu nebo v hotelu.

pokoj jsme sice měli poblíž křídla, které se opravovalo, ale neměli jsme s tím v podstatě žádné problémy. jen asi 2x se stalo, že dělníci po obědě hedušku vzbudili. jídlo nám moc chutnalo a nejvíc dortíčky, jelikož jsme ale denně chodili minimálně na hodinku do posilovny, nepřibrali jsme ani kilo ;-)

pivo bylo pitné, jen ho točili asi do 1,5 až 2 decových skleniček, ale ani to nebyl žádný problém, protože poté, co jsem číšníkovi na diskotéce dal malé dýško, moje sklenice se stala kouzelnou a jakmile jsme ji položil (i nedopitou) na bar, v tu chvíli byla opět plná.

protože jsme po obědě chodili na kafčo do lobby baru, kde jsme sedávali většinou poblíž dveří, skamarádili jsme se s dveřníkem, který se jmenuje ahmed mohamed gad. jeho celé jméno je tedy o dost delší, ale víc jsem si těch jmen nezapamatoval. je to moc příjemný člověk a docela jsme si pokecali. mimo jiné jsme od něj zjistili, že hotel má asi 1000 pokojů s kapacitou 2000 hostů a v plné sezóně 1000 zaměstnanců. možná by to někomu mohlo připadalo hodně 1 zaměstnanec na 2 hosty, ale když je člověk občas vidí u práce, pochopí to :-)

ikdyž jsou v recenzích (odkaz je dole pod satelitní fotkou) abčas i negativní reakce, za hedu a za mě můžeme dovolenou v tomto hotelu na 100% doporučit. pokoje, jídlo, personál, pláž, slunečníky, moře s korály a spoustou rybek... všechno naprosto v pohodě.


Zvětšit mapu

celkem fotek: 0

odkazy