likvidace sršního hnízda

odvážní palkovičí hasiči

lituji, ale fotografie jsou dočasně nedostupné, zkus to prosím později

včera na olešnou přijel standa a shledal, že se mu po dvou týdnech jeho nepřítomnosti ubytovali v jeho chajdaloupce sršni. kdyby vybíral vstupné od lidí, kteří přišli na čumendu, určitě by si na pár piv vydělal. jelikož ale sršně považoval za nemilé hosty, povolal na ně hasiče. místní hasiči nasadili kukly, vrhli se s ledovým klidem do likvidece hnízda a za pár minut nebylo co řešit. já jsem celé dění sledoval pouze z povzdálí protože tihle hmyzáci mi nejsou příliš sympatičtí :-)

celkem fotek: 0

komentáře

31.07.2007 11:05:28
Prosím může mi někdo říct jestli se za odchyt platí a popř. kolik? Díky
kkovacova@post.cz
02.08.2007 07:31:07
standa neplatil nic, jen po něm hasiči chtěli aby koupil biolit
18.08.2008 16:18:51
Tak mám taky nové zážitky se sršni.Minulý týden jsme seděli s návštěvou na terase chaty v zahr. kolonii.Bylo kolem půlnoci, když můj muž mávl rukou a setkal se s letícím sršněm.Ten létal kolem svítících lampionů. Protože je alergik a astmatik, čekala jsem hroznou reakci.Nic se nedělo, ruka neotékala.Za 10 min.mu začalo být špatně, zešedl, ztratil vědomí.Společně s dcerou a zetěm jsme zorganizovali příjezd záchranky, mezi tím jsme ho 3x rozdýchávali. Byl odvezen na JIP do Uh.Hradiště. Další dny jsem se zajímala o likvidaci sršního hnízda,které jsem objevila za obložením štítu chaty.Alergolog poradil,že tuto službu musí udělat hasiči, pokud má manžel průkaz alergika a tyto problémy.Zdejší hasiči něměli problém,jen je muselo vyslat ústředí ze Zlína.Ve Zlíně mi řekli, že akutně ho neohrožují.Ptala jsem se jestli je máme rozdráždit a potom volat. Dál jsem neměla sílu to rozvádět.Zkrátka jsem objednala deratiz.firmu a zaplatila 1000,- Kč.Nešlo o ty peníze, ale o zkreslování informací pro obyč.lidi.Kdybych si vymyslela,že je to akutní,asi by to šlo.Tož tak.
bosorka z Uh.Brodu
27.08.2008 11:17:04
Čtu vaše příspěvky a je mi smutno, u domu se nám ubytovaly na veřejné cestě sršni a pěkně nás terorizují, jsem alergik a tam mám z nich hrůzu.U vás jsou hasiči jako z pohádky s dobrým koncem, to ve Vráži u Be.kde bydlíme je to horší, protelefonovala jsem cca hodinu a výsledek 0, dobrovolně z hasičů nikdo obec nic nedá a dezatizéz chce cca 1800,-!!!!Bu´dte rádi že máte to štěstí že máte v okolí takové lidi co jdou bez kecání a pomůžou jen za materiál.
Kupková
celkem komentářů: 4