malá čeština na p900

konečně jsem počeštil své péčko

ač mám své péčko již více než rok, donedávna ještě nebylo češtinou poznamenáno. ale teď už je všechno jinak, protože jsem se to rozhodl změnit.

jelikož jsem se počešťováním péčka ještě nezabýval, chvilku jsem hledal na webu a pomocí googlu a urysova prohledávače konference p800 na pandoře jsem našel všechny potřebné soubory i dostatek informací.

takže jak a co je třeba udělat, aby péčko umělo zobrazovat české znaky a aby je bylo možno na něm i psát...

  • nejdříve jsem nainstaloval českou klávesnici stáhnout soubor...
  • potom jsem nainstaloval cz fonty stáhnout soubor... (instaloval jsem je na kartu D:)
  • další, co jsem pro počeštění svého péčka nainstaloval je podpora freetype fontů stáhnout soubor... (instaloval jsem do vnitřní paměti C:)
  • no a aby chodila čeština korektně v opeře, nakopíroval jsem z karty soubor d:/system/fonts/ceverdana.ttf do vnitrni pameti jako c:/system/apps/opera/vera.ttf (přepsal jsem původní)
  • čeština se zvolí přepnutím jazyku telefonu (control panel / other / language selection) na american english. po volbě jazyka je provden restart telefonu

teď už tedy moje péčko umí česky. jen některé stránky v opeře zlobí :-( zatím jsem vysledoval, že mají v hlavičce windows-1250 a jsou ve windows-1250, ale jiná stránka ve stejném kódování a se stejnou hlavikou se zobrazí správně.

jedna ze stránek, které chosí bez problémů je třeba palmare
obrázek 220
http://palmare.idnes.cz/avantgopda.html

a jedna z těch, které nechodí je idnes
obrázek 221
http://servis.idnes.cz/palm_all.asp

pokud by vás někoho napadlo v čem může být problém, budu vděčný za radu

komentáře

16.10.2005 23:09:35
po velkém úsilí se mi podařilo zprovoznit českou klávesnici na P900. Dále mi však přetrvává prblém s instalací fontů tak, aby se texty a stránky zobrazovaly korektně se všemi českými znaky. Nerozumím tomu jak mám v mobilu zkopírovat určitý soubor na d: přejmenovat a uložit na c:. Byl bych velmi vděčný za podrobný popis. Děkuji
Cen$oft
16.10.2005 23:41:50
no, potřebuješ k tomu nějaký filemanager. třeba s-man, který je free má v sobě celkem slušný. pokud ho nemáš, pořídit si ho můžeš tady: http://my-symbian.com/uiq/applications/applications.php?fldAuto=213&faq=2 až budeš mít toho s-mana, tak po spuštění zvol "fn"/"modules"/"file manager" najdeš si soubor, který chceš kopírovat, potom klikneš na tu ikonu vpravo dole a zvolíš "copy". potom se přepneš na to místo, kam chceš soubor nakopírovat, klikneš znova na tu ikonu a dáš "paste". stačí to takhle?
17.10.2005 00:29:30
Jsi jednička :-)
Cen$oft
celkem komentářů: 3