napájení hraček v koktávce

montáž pětivoltového zdroje

protože pan wartburg už s námi nebydlí, bylo jen otázkou času, kdy budu muset zajistit napájení mým hračkám ve škodovce. ve warťasu byl pětivoltový zdroj uprostřed palubky místo popelníku, což u škodárny nejde, protože popelník je moc dole a dráty by se zbytečně motaly přes rádio a ovládání klimačky.

klikni pro detail...

díra na popelník z warťáska by se dala asi uprostřed palubky vyrobit, ale heduška mi to nechtěla dovolit a taky tam prý nastkali nějaké airbagy, tak jsem to raději řešil jiným způsobem a pokusil jsem se všechno udělat tak, aby to nebylo moc vidět a abych nemusel dělat víc děr, než je nezbytně nutné.

nejdříve jsem rozdělal tunel, což bylo vcelku jednoduché. stačilo vytrhnout zadní popelník.

klikni pro detail...

odmontovat loketku

klikni pro detail...

klikni pro detail...

a po povolení dvou šroubků pod popelníkem šla zadní část tunelu dolu

klikni pro detail...

potom jsem do tunelu vedle zapalovače vyříznul díru (tohle jsem zapoměl vyfotit) a nasadil do ní vypínač. přestřihnul jsem červený a hnědý drát, které vedli k zapalovači, spojil je čokoládou a přidal k nim další dva dráty, které vedou k vypínači.

klikni pro detail...

dráty od vypínače jsem natáhnul tunelem k šaltpáce.

sundání rámečku okolo rádia a ovládání klimačky, rámečku kolem šaltrpáky a vyndání popelníku jsem taky nefotil, ale nic z toho není problém. rámeček kolem rádia a klimačky se chytí při pootevřeném popelníku za spodek a tahem nahoru se vyndá. popelník po vyndání vnitřní části a vyšroubování 4 torxů jde také vyndat bez problémů. jen je potřeba odpojit konektor osvětlení popelníku. no a když je venku popelník, rámeček kolem šaltpáky jde chycením vpředu a tahem nahoru také lehce sundat. ovládání climatronicu drží na čtyřech torxech, takže bylo venku také coby dup

klikni pro detail...

klikni pro detail...

do prostoru za popelníkem jsem strčil původní warťasoidní popelník s pětivoltovým zdrojem, protože jsem byl líný toto zapojení "na pavouka" v bakelitové krabici předělávat.

klikni pro detail...

zapojil jsem do něj dva usb kablíky (jeden pro gps a druhý pro p910) a tyto jsem protáhnul do míst, kde se obě zařízení nacházejí tak, aby byly co možná nejméně vidět.

klikni pro detail...

potom jsem vše zašrouboval zpět

klikni pro detail...

no a tady už je výsledek:

vypínač na tunelu

klikni pro detail...

péčko

klikni pro detail...

a gps

klikni pro detail...

komentáře

02.06.2007 23:16:08
pekna prace, zanedlouho me neco podobneho ceka na patrolu, muzes se stavit :-)
02.06.2007 23:22:55
ve středu odpoledne jsem u tebe. mám vzít nářadí? ;-)
03.06.2007 10:37:50
připomíná mi to naši služební Xantii :-)
Šárka
03.06.2007 20:15:56
Tohle by se mělo dělat sériově.Paráda !
Drobásek
celkem komentářů: 4