nový firmware pro moji a2

firmware dimage a2 verze 1.12

jelikož jsem chtěl vyzkoušet software dimage capture a také si hodlám pořídit telekonvertor act-100 pro moji a2, díval jsem se na netu a zjistil jsem, že verze firmware 1.10, kterou jsem měl ve foťáku tento soft a ani telekonvertor ještě nepodporuje. z webu konicaminoltaeurope.com jsem si stáhnul aktuální verzi 1.12 a podle přiloženého pédéefka jsem ji natlačil do mého mazlíka.

nahrání firmware do foťáku proběhlo přesně podle popisu a naprosto bez potíží. celá procedura včetně stažení souborů z netu mi zabrala něco okolo 7 minut. z toho samotné přehrání firmware z cf karty do paměti foťáku trvalo jen asi minutu.

v menu foťáku je teď nově v menu nastaveni karta 5 s položkou "lens acc.", kde se dají nastavit tyto 3 volby "none", "wideconverter" a "teleconverter". další změna je v menu nastavení na kartě 1 u položky "transfer mode". mimo dvou původních voleb "data storage" a "ptp" je navíc v této nevé verzi volba "comp. control", která se používá při ovládání foťáku programem "dimage capture".