usb ohříváček na kafe

taková blbůstka

dostal jsem od kamaráda dárek. na krabičce stál hrdý nápis "usb coffee warmer". když jsem tu "věc" vyndal z krabičky, docela jsem se nachlámal.

klikni pro detail...

volal jsem kámošovi a ptal se ho proč mi to poslal. řekl: "ty přece máš rád technické blbůstky a tohle je přece řádná kravina".

klikni pro detail...

k ohříváčku není dodáván žádný software a ani s počítačem přes usb nijak nekomunikuje. což ani nemůže, protože z usb konektoru využívá pouze napájení a datové vodiče nejsou zapojeny. je to docela škoda, kdyby byl k této blbůstce softík a na pc se třeba dala sledovat teplota, byla by to daleko větší sranda.

klikni pro detail...

odběr proudu z usb portu je navržen na maximum toho, co usb dává (půl ampéru) takže příkon tohoto zařízení je 2,5 wattu. teplota v místech, kde jsou zespod plechu odpory, dosahuje až 60 stupňů zatímco na okraji plechu je teplota asi 45 stupňů. myslím, že pokud by měl hrníček ploché dno a bylo v něm horké kafe, mohla by tato věc teoreticky způsobit, že to kafe zůstane teplé trochu déle, než kdyby leželo normálně na stole. bohužel teď nemám žádný vhodný hrnek, abych to mohl otestovat, ale určitě si nějaký pořídím.

klikni pro detail...

deska plošných spojů vypadá jako by byla původně navržena na poněkud složitější zařízení (pravděpodobně čtyřnásobný usb hub s externím napájením), ale mimo 2 ledek, 2 odporů k ledkám, vypínače a 2 odporů, které topí na desce není nic.

klikni pro detail...

komentáře

20.06.2005 19:29:08
Bude asi lepší koupit normální varnou konvici, než investovat do odpáleného zdroje PC ! . . anebo si to také pořídím, abych udivoval případné névštěvy !
26.06.2005 13:18:17
musim s tebou souhlasit, že je to blbost, ale zdroji pc by to ublížit nemělo, protože odběr vyhovuje specifikaci usb
13.10.2005 10:02:18
Počítači se nic nestane i když by to neodpovídalo specifikaci, každý USB port je chráněn nadprodovou ochranou, takže v případě překročení limitu odběru proudu se nestane nic jiného, že počítač dotyčný USB port odpojí zpravidla až do dalšího restartu počítače. Přeji Hezký den.
Martin F
celkem komentářů: 3