vypadá to, že se firma ab com změnila

po více než 10 letech jsem na e-shop ab-com.cz změnil názor

aktuální situace - rok 2017

řekl bych, že se firma ab com začala měnit a nyní jim více záleží na tom, aby byly jejich zákazníci spokojení. po více než 10 letech, se mi ozvali s omluvou a kompenzací za můj případ s diskem. po té dlouhé době jsem nic takového nečekal a velice příjemně mě to překvapilo. podle všeho je ab com již zcela jinou firmou než před 12 lety. vzhledem k tomu, jaké gesto firma udělala, změnil jsem názor a nebudu se již bát na jejich e-shopu nakupovat.

 

 


 

jak to probíhalo v roce 2005

 

v případě, že chceš něco koupit v obchodě www.ab-com.cz, rozhodně to nedělej!!!

tento článek popisuje moji osobní zkušenost s odstoupením od smlouvy podle §53 občanského zákoníku, odstavec 7. pokud máš chvilku času, přečti si tuto stránku, rozhodně nedoporučuju nakupovat ve výše zmíněném obchodě. nebojím se prohlásit, že chování pana ambrože ve mě v žádném případě nevzbuzuje pocit serióznosti, důvěryhodnosti nebo vstřícného a slušného chování k zákazníkovi.

 

tady už následuje popis celého "případu"...

jelikož webový obchod www.ab-com.cz firmy ab com czech, s.r.o. byl jediným obchodem, kde jsem v čr našel externí usb box na hdd map-kc31x od firmy mapower, objednal jsem si u nich tento box a spolu s ním i 300 gigový harddisk ST3300831A od seagate.

když jsem tento disk vybalil, našrouboval do boxu a zapnul napájení, začal disk hodně (ale opravdu hodně) vibrovat. poradil jsem se s kolegy a dalšími kamarády, kteří mají přehled o hw a všichni mi radili, že mám disk vrátit, protože je jen otázkou času, kdy odejde do věčných lovišť.

rozhodl jsem se proto využít svého práva na odstoupení od smlouvy podle §53 občanského zakoníku, odstavec 7 a disk prodejci vrátit. když jsem tuto skutečnost jednateli firmy panu bohuslavu ambrožovi sdělil, tvrdil mi, že o tomto mém právu nic neví. trval jsem na tom, že je to mé právo dané platnými právními předpisy. na to on reagoval tím, ař pošlu disk zpět a on se ho pokusí u výrobce reklamovat.

podíval jsem se na všeobecné obchodní podmínky uveřejněné na webu výše zmíněného obchodu a tam tato skutečnost, tak jak je dáno v obchodním zákoníku, uvedena byla (i když pan amrož tvrdil, že o této možnosti nic neví). už v tuto chvíli jsem začal mít pocit, že to s navrácením peněz asi nebude úplně jednoduché.

po té co jsem zjistil, že informace o odstoupení od smluvy je ve všeobecných obchodních podmínkách uvedena, volal jsem opět panu amrožovi a oznámil jsem mu, že tuto informaci na webu mají. odpověděl mi, že mu mám disk poslat a že se uvidí.

Disk jsem tedy poslal na adresu firmy ab com, tímto ovšem začlo nekonečné martírium emailů, telefonátů a nejrůznějšího dohadování co kdo komu již poslal, co kdo má a nemá.
Opravdu hutný zážitek, na který se jen tak nezapomene, kdy jsem chvílemi zvažoval i zapojení právníka a řešení soudní cestou.
Nakonec mé snažení bylo korunováno úspoěchem a po 26 dnech od odeslání disku jsem měl peníze zpět. Ale jednání opravdu nebylo profesionální a donutilo mne k sepsání toho článku.

závěr

sám pro sebe jsem si z toho udělal závěr takový, že na webu této firmy si už nikdy nic nekoupím a všem známým tuto firmu budu důrazně nedoporučovat.