přístup do filesystemu iphone

nakouknutí pod kabát

jelikož nemám rád, když mám nějaké zařízení, ve kterém tepe procesor a je mi odepřeno mu sahat na libovolný soubor, který se mi zlíbí, trošku jsem pohledal a našel jsem řešení pro tvrdý přístup k filesystému jak přímo z iphone tak přes usb z počítače.

protože jsem o iphone četl, že je hodně uzavřený, moc nadějí jsem mému snažení nedával, ale úspěch se dostavil vcelku rychle.

pro přístup k souborům přímo z iphone jsem si doinstaloval aplikaci mobile finder.

na prvním obrázku je vidět vpravo nahoře ikona finderu a na druhém je poté již spuštěná aplikace se zobrazením rootu filesystému.

mobile finder jsem nainstaloval přes aplikaci installer, která se mi do telefonu nacpala při jeho aktivaci. mobile finder je umístěn ve stromu balíčků installeru v kategorii productivity.

klikni pro detail... klikni pro detail...

pro přístup k iphone filesystému z windows jsem si nainstaloval aplikaci iphonelist, která je ve stylu windowsového exploreru. v podstatě se ani nejedná o instalaci, soubory se pouze nakopírují. aplikaci iphponelist je možno stáhnout ze stránky projektu na google code.

klikni pro detail...

komentáře

04.11.2008 20:42:41
Mám Ipod Touch 1.4.x s jailbrake a prográmek na přístup z win bohužel nejede. Kdybyste měl někdo nějakej jinej tak pls napište na chloesullivan@email.cz dik moc
chloe
06.11.2008 11:24:17
pro přístup z pc (prostřednictvím wifi) je možné použít winscp. na iphonu je ale nutné mít nainstalované openssh. po kabelu je možné použít total commander s pluginem t-pot.
celkem komentářů: 2